Redakcja 17 dubna 2018
Rate this post

Srovnávání bot jako jsou Adidas NMD a Adidas Ultra Boost je jako srážka dvou gigantických meteorů. Navíc je to souboj dvou členů stejné rodiny, takže v podstatě taková  domácí válka.

Adidas NMD

Tento model vznikl na základě kombinace tří klasik této německé značky – Micro Pacer (1984), Rising Star (1985) a Boston Super (1986). Záměrem návrhařů bylo vytvořit boty, které se stanou králem městského stylu. Takto došlo ke zrodu Nomádů, které se vyznačují neobvyklou lehkostí a dvěma hranolky umístěnými v přední a zadní části podrážky, které jsou spojené se svrškem. Kolem otvoru pro chodidlo je umístěný speciální pružný lem, díky kterému boty lépe drží na nohách, čímž zajistí optimální úroveň komfortu.

adidas NMD _R1 AQ1246 / sizeer.cz
adidas NMD _R1 AQ1246 / sizeer.cz

Adidas Ultra Boost

Běžecké boty, jejichž svršek působí jako tkaný – zajistí dodatečnou pružnost, perfektně se přizpůsobí chodidlům a nabízí skvělou cirkulaci vzduchu. Boty jsou dobře prodyšné, proto se hodí na jarní a letní sezónu. Při nošení na podzim nebo v zimě vzniká riziko určitého diskomfortu, protože každá kapka vody se dostane dovnitř boty. Materiál svršku je velmi měkký a lehký, což může způsobit pocit, že na nohou nemáte žádné boty. Můžete se cítit doslova jako v bačkorách. V oblasti paty a prstů jsou umístěné menší výztuže, které zajistí lepší stabilizaci a mírně ovlivňují siluetu a hmotnost bot. Nejdůležitější na tom všem je, že i při velmi dynamickém běhu či pohybu boty dobře drží a podporují chodidla.

adidas Ultra Boost W BB6151
adidas Ultra Boost W BB6151

Definitivní střet

Je třeba poznamenat, že Ultra Boost je těžší model. Rozdíl mezi nim a Nomády je nějakých 50g. Vyplývá to ze skutečnosti, že Ultra Boost jsou běžecké boty a NMD jsou spíše výrobek pro každodenní použití pro fanoušky streetwearových stylizací. Další rozdíl je v podšívce. V zadní části Ultra Boost je použita silná mesh síťovina zevnitř pošitá tkaninou. Díky tomu pata dobře drží uvnitř boty. V Nomádech toto řešení chybí. Třetím důležitým prvkem při srovnávání těchto dvou modelů od adidasu je podrážka. Nomády mají plochou podrážku a Ultra Boost má speciální výběžky. Toto je další důkaz na to, že rozdíl spočívá především v cílových skupinách, pro které jsou tyto boty určené. Pokud nědo hledá velmi lehké, pohodlné a okulibé boty, pak by si měl vybrat adidas NMD. Pokud někdo chce běžecké boty se složitější konstrukcí, pak bude vhodnější variantou model Ultra Boost.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*