Redakcja 1 prosince 2017
Rate this post

Ewa Farna je česko-polskou zpěvačkou a skladatelkou. Narodila se a vyrůstala v České Republice, ale největší úspěch měla v Polsku. Dnes má již mnoho fanoušků v obou zemích.

Ewa Farna – česko-polská zpěvačka – Dívka, která vždy měla talent

Ewa Farna se narodila 12 srpna 1993 roku v Třinci – městě ve východní části České Republiky. Vyrůstala v polské rodině bydlící v Záolší. Hudba byla její koníčkem už od malička, což se projevilo v účasti na četných pěveckých soutěžích. Ještě jako dítě hrála na klavír a dnes se může pochlubit schopnosti hrát na kytaře nebo na bicích. Ewa Farna nejen zpívá, ale také píše texty a skládá hudbu.

Ewa Farna – česko-polská zpěvačka. Kdo to je?
Ewa Farna – česko-polská zpěvačka. Kdo to je?
Ewa Farna
Ewa Farna

Kariéra plná úspěchu

Účast na různých soutěžích a přehlídkách písniček určitě nebyl pro Ewu na škodu. Ve svých jedenácti letech zvítězila svoji první velkou pěveckou soutěž. Dalším úspěchem bylo první místo na Evropském festivalu mládeže v Sosnovci – Polsko.  Jejího talentu si konečně všiml Leszek Wronka, který v minulosti spolupracoval mj. s Helenou Vondráčkovou. První hudební demo verze Ewy byly poslány do české pobočky Universal Music Group. Ve stejném období Ewa se objevila v pořadu „Šance na úspěch” – v Polsku velmi populární televizní pořad. Byl to díl, ve kterém zúčastnění zpívali písně, které napsal známý skladatel a textař Jacek Cygan – dalo by se ho přirovnat třeba, k Michalu Horáčkovi. Farna tehdy zazpívala skladbu Ryszarda Rynkowského a zvítězila v tomto dílu.

Od malých soutěží k velké kariéře

Aktuálně Ewa Farna vydala čtyři českojazyčná a pětpolsko jazyčných alb. Její skladby jsou často slyšet v mnoha různých rádiích a kromě toho zpívá na koncertech a setkává se se svými fanoušky po celém Polsku a samozřejmě i v České republice. Od jara roku 2017 působí jako porotce v pořadu „Idol” v televizi Polsat.


  1. Photo by DrabikPany on Foter.com / CC BY
  2. Photo by Fryta 73 on Foter.com / CC BY-SA

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*